Třídní schůzky online

Vážení rodiče, do Vašich mailových schránek Vám třídní učitelky zaslaly termín a odkaz na připojení k online třídním schůzkám. 

Toto setkání bude společné vždy pro jeden ročník, dozvíte se informace o průběhu školního roku a dalších plánech. Protože se blíží konec 1. pololetí, budou Vám na mail zaslány návrhy klasifikace Vašich dětí za toto období.

Pokud budete mít zájem o individuální konzultaci s vyučujícími, napište prosím mail s návrhem termínu. Konzultace proběhne rovněž online ve smluveném čase.

Děkujeme za báječnou spolupráci!!

Výuka od 11. 1. 2021

Distanční výuka pro 3. a 4. ročník byla prodloužena do 22. 1. 2021.

Žáci 1., 2. a 5. ročníku chodí do školy, školní družina i školní jídelna jsou v provozu.

Provoz mateřské školy zůstává beze změny.

Lednová výzva

Děti z 1., 2. a 5. ročníků dostaly dnes LEDNOVOU VÝZVU vytištěnou. Děti z 3. a 4. ročníku + ty, které jsou nemocné doma, dostaly výzvu v mailu. Nemusíte samozřejmě splnit všechny úkoly, ale čím víc, tím víc zábavy. Tentokrát prosíme vše fotit a dokumentovat. Obzvlášť se těšíme na videa s polkou blush. A taky prosíme rodiče, aby vás nechali převléknout peřiny a nepomáhali. To je taky zábava (pro rodiče). A když budeme zítra všichni fandit, Ester určitě vyhraje!!!!! Tak do toho, všichni!!!!!

Distanční výuka 3. a 4. ročníku (období 4. 1. - 10. 1. 2021)

Na základě usnesení vlády z 23. prosince se opět budeme setkávat pouze online. Odkazy na výuku i časy meetů zachováme stejné jako v podzimní výuce. Připomínáme, že distanční výuka (výuka online i samostatná práce doma) je povinná a je nutné omlouvání absence. 

3. roč.

9 - 10 hod.   ČJ

10 - 11 hod. (na skupiny) M, Aj, Prv

4. roč.

9 - 10 hod. (na skupiny) M, Aj, Vl, Př

10 - 11 hod.   ČJ (nezapomeňte, že máme nový odkaz a novou učebnu NOVÝ ČESKÝ JAZYK)

Těšíme se na viděnou!            

Jana Balcárková a Gabriela Kubíčková

Výuka od 4. 1. 2021

Od 4. 1. 2021 bude v provozu Mateřská školka, školní jídelna a školní družina. Do Základní školy se vrátí 1., 2. a 5 ročník. Pro 3. a 4. ročník platí do 10. 1. distanční výuka. 

Ukončení vyučování před vánočními prázdninami

18. 12. končí vyučování, od pondělí ( o 2 dny dříve) začínají vánoční prázdniny. V pátek si uděláme malé vánoční besídky - každá třída zvlášť. 

15. 12.

15. 12. si uděláme Den bláznivých účesů nebo netradičních pokrývek hlavy. Ať si před Vánocemi užijeme aspoň nějaký veselý den.:-)

Prosincová výzva pro radost a zábavu

Zhodnocení listopadové výzvy - pondělí 30. 11.

Dobrý večer, v pondělí končí listopadová výzva  Byl bych rád, kdyby děti splnily alespoň něco. Všechny děti mohou upéct buchtu nebo nakreslit někomu obrázek a ostrouhat tužky. ???? V pondělí si to budeme všechno hodnotit. Posílejte mi fotky, abych měl kontrolu. Někteří posílajíi videa ze stezky odvahy. ???? Váš ráček Roveňáček

Návrat 3. a 4. tříd do školy

Dle nařízení vlády se 30. listopadu vrací do školy i 3. a 4. třídy. Moc se na vás těšíme:-)

Třídní schůzky 25. 11.

Vzhledem k pandemické situaci není možné uskutečnit 25. 11.  běžné třídní schůzky. Má- li někdo zájem o online konzultace, napíše prosím mail  třídní učitelce svého dítěte a schůzku si domluví individuálně. Jistě chápete, že informace o prospěchu nebude možné podávat a konzultace se bude týkat vícemeně práce dítěte při online hodinách. Děkujeme za pochopení. 

Roušky

Moc Vás, rodiče, prosíme, aby děti měly na dopoledne 2 roušky (vyměníme po svačině) a pokud půjdou do odpolední družiny, tak znovu další 2 roušky. (Výměna po obědě a v polovině odpoledne.) Děkujeme.

Návrat 1., 2. a 5. ročníku do školy - 18. 11.

Ve středu 18. 11. se do školy vrátí děti z 1.,  2. a 5.  třídy. Žáci budou muset mít povinně roušku během celého dne, nejen na chodbách. (S sebou musí mít i náhradní.)  Vyučovat se bude vše kromě tělesné a hudební výchovy. Družina bude také v provozu. Děti, které budou chodit na obědy, si je MUSÍ přihlásit. Těšíme se moc!!!!!

Pravidla online výuky

Milí žáci,

podívejte se prosím na pravdila online výuky a pokuste se je respektovat. Většině z Vás se to daří skvěle, a co se nedaří, to společně zvládneme také smiley.

Vánoční hvězda

I v letošním roce je možné zakoupit Vánoční hvězdu. Je v červené a bílé barvě,  kus je za 100,- Kč.  Objednávky posílejte na mail naší paní asistentce do 22. 11. Děkujeme. 

Listopadová výzva ráčka Roveňáčka - POVINNÉ PRO VŠECHNY!!!!!

Obědy 2. 11.

Vážení strávníci, v pondělí 2. listopadu jsou obědy beze změny tak, jak jste si je přihlásili. Bohužel už to nelze změnit. Pokud chcete od úterý 3. 11. oběd přihlásit nebo naopak odhlásit, volejte během pondělí vedoucí jídelny. 

Uzavření školy od 2. 11. 2020

Vážení rodiče, jak jistě víte, naše škola zůstane i nadále uzavřená. Veškeré učivo bude pro děti nachystáno v záložkách jednotlivých ročníků - Domácí výuka. Učení online bude pokračovat, paní učitelky se s Vámi individuálně domluví. Přejeme mnoho sil. 

Elektroodpad

I v letošním roce probíhá sběr elektroodpadu, jen se změnila pravidla sběru: 

Která zařízení jsou sbíraná?  - rádia, mp3 diskmany, walkmany, kalkulačky, telefony, drobné počítačové vybavení, elektrické hračky, elektrické hudební nástroje, fény, žehličky, holící strojky, mixéry, vysavače, mikrovlnné trouby, toustovače, rychlovarné konvice, baterie, tonery a další. 

Která zařízení sbíraná nejsou? - chladničky, mrazáky, zářivky a úsporné žárovky, výbojky a ostatní osvětlovací zařízení, TV a monitory, diskety, CD, DVD, kazety, pračky, myčky, trouby, kopírky, sušičky a další.

Leták Ministerstva školství